Hanák nedojel, skončil se zlomenou rukou v nemocnici

Přerov/Maggiora – Mistrovství Evropy v autokrosu, které se letos jelo na 9 závodů, vyvrcholilo posledním z nich o víkendu v italském Maggiore. Přerovský pilot Ladislav Hanák, soupeřící s Lucemburčanem Lagodnym v divizi D3A o titul vicemistra Evropy, však závod nedokončil, jelikož po nárazu do svodidel musel do nemocnice. Zbyla na něj tedy bronzová medaile z letošního mistrovství.

Závěrečný podnik přitom pro Hanáka nezačal špatně.

„V měřeném tréninku jsme zajeli třetí čas a první rozjížďku vyhráli v nejlepším čase,“ říká Hanák. Ve druhé už měl ale problémy s motorem. „Praskl chladič, motor se přehřál, a tak jsme jej museli vyměnit,“ podotýká. No a vše poté vyvrcholilo ve třetí rozjížďce.

„Přidřel se nám i náhradní motor. V jedné zatáčce mě někdo podjížděl, trefil mi přední kolo a mě to odhodilo do betonových svodidel. Byl to ale tak nešťastný náraz, že mi volant nárazem zlomil ruku,“ líčí.

Hanák tak byl okamžitě převezen do tamní nemocnice, kde mu ještě večer ruku operovali a rovnali. Nepříjemnostem však ještě není konec. Zítra se totiž v Brně musí podrobit další operaci, při které mu ruku zpevní několik šroubů.

Pro pořádek se ještě sluší doplnit výsledky divize D3A: z vítězství se radoval po minulém závodu už jistý mistr Evropy Ondřej Musil, pronásledovaný právě Johnem Lagodnym a Michaelem Buddelmeyerem.

Konečně pořadí letošní sezony: 1. Ondřej Musil 141 bodů, 2. John Lagodny (L) 118 b. a 3. Ladislav Hanák 100 b.

Silnější kubaturu do 4000 ccm vyhrál Jarda Hošek před Petrem Turkem a Teddy Boudetem, už jistým mistrem Evropy. V celkovém pořadí skončil druhý Petr Turek, třetí Petr Bartoš a čtvrtý Jaroslav Hošek.

O titul evropského krále se ale ještě bojovalo v divizi TAX plechových speciálů. I když v Itálii zvítězil Václav Fejfar, v průběžném pořadí prvního Alexandra Kvashnina už nedohnal. Český závodník je tedy stříbrný. Třetí místo celkově bral Pleskovas a těsně pod stupni vítězů skončil Brožek.

Euraca Cup po závodu v Maggioře vyhrál Krisztian Szabó před Jakubem Kubíčkem a Vladimírem Demkinem.

Letošní autokrosová sezona na té nejvyšší evropské úrovni už tedy za sebou zatáhla pomyslnou oponu.

www.prerovsky.denik.cz

Ladislav HANÁK Ladislav HANÁK (ARh+)
mistr Evropy 2007, 2008 ,mistr ČR 2007, vicemistr Evropy 2005, 2006, 2009 v divizi D3A 1600ccm
M E D A I L O N

DISKUZE V PROVOZU
 

Průběžné pořadí ME